LÉTO u KRALICKÉHO SNĚŽNÍKU

Masiv Kralického Sněžníku a Staroměstko je známo především svou nezničenou přírodou, turisticky nepřecpanými stezkami a nádhernými výhledy. Kromě přírody si na své příjdou i milovníci piva, dobrého jídla, cukrářských výrobků a příznivci vojenské historie.

Kam na výlet

Události a akce v okolí

Questy

„Vítej ve Starém Městě milý turisto, právě jsi přišel na místo, kde dávná historie rodiny Buhlů, provede tě městečkem nahoru a dolů..."

Těmito slovy začíná tématická stezka „Po stopách Hermanna Buhla ve Starém Městě“. Tématický okruh, který trvá přibližně 50 minut, Vás zajímavým, veršovaným způsobem seznamuje s historickými zajímavostmi Starého Města. Quest je určen všem, kteří se rádi baví a poznávají nové věci. V průběhu questu hledáte odpovědi na různé otázky, které Vás na konci přivedou k cíli a výsledné tajence.

V partnerském městě Stronie Slaskie můžete projít hned 3 tématické stezky: „Zapomenutá trať aneb železniční zajímavosti z města Stronie Slaskie“, Skalní dobrodružství v Kletně anebo quest „Po stopách pražského mincmistra v Boleslawowě“.

Obě území dnes dělí společná hranice – Kladské sedlo. Dnes si možná již málokdo uvědomí, že Kladsko až do 18. stol. patřilo mezi Země koruny české. Možná o to zajímavější je důvod si tyto stezky procházet.

Průvodce Questy si můžete stáhnout prostřednictvím následujících odkazů ve formátu pdf, k dispozici jsou i v Turistickém informačním centru Staré Město.

Po stopách Hermanna Buhla ve Starém Městě

Zapomenutá trať, aneb železniční zajímavosti z města Stronie Slaskie

Po stopách pražského mincmistra v Boleslawowě

Skalní dobrodružství v Kletně

sodexo relax, flexi a darkovy pass rodinn pasy Jesenky senior pas pro 55 a vc Jesenky pass Mamutov Jesenky pass Mamutov
v arelu je wifi

2015 - 2017 Mamutov FUN s.r.o. - All Rights Reserved | XHTML 1.0 Transitional | CSS Valid | LINUX Powered | VEBdesign | Mamutov na FB |

Reference | Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti. Dětské tábory